Husqvarna 230-PDMX4 strømfordelingsenhed
Husqvarna
Varenr: 5488375-01
Læg i indkøbsvognen
  • Information
  • 230 V strømfordelingsstyring giver multi-opladning uden overbelastning
    Husqvarna 230-PDMX4 giver dig mulighed for at tilslutte flere opladere uden risiko for overbelastning af et elektrisk kredsløb. Ved at registrere kravene til ampereforbruget for hvert batteri fordeler den strøm til hver batterioplader, hvilket muliggør effektiv opladning uden behov for at ændre sikringssystemet i dit værksted. Tilslut op til 4 enheder til en enkelt PDM, som intelligent opretholder spidsbelastningen på kredsløbet under 16 A, selv når flere strømforsyningsenheder er i brug samtidigt. Takket være den belastningsregistrerende teknologi skifter systemet automatisk strøm fra fuldt opladede enheder til enheder, der har brug for strøm, hvilket gør det nemt at oplade natten over uden behov for batteriskift. Ved hjælp af Husqvarna 230-PDM stakkoblingssættet (fås som tilbehør) giver dette skalerbare system mulighed for at fordoble eller firdoble opladningskapaciteten.
  • Specifikationer
  • Garanti: 36 Måneder
  • Filer
Andre har også købt
Husqvarna Batteri BLi200 5.0Ah 36V (Fagfolk)